Który front obrać w kitesurfingu, aby scalić pożyteczne razem z przyjemnym ?

kurs-instruktora-kitesurfingu

Bardzo wielu ludzi śni o połączeniu swoich hobby i zainteresowań z pracą oraz sposobem na utrzymanie. No bo co może być fajniejszego , niż zarabianie płatności na czymś, co się kocha? Istnieje bardzo wiele możliwości do tego, aby pozyskać taki stan rzeczy. Jedną z najbardziej fascynujących jest zdecydowanie sport.

I nie tworzę tutaj fantazji tutaj bynajmniej o zostaniu profesjonalnym skoczkiem narciarskim czy następnym Mohammedem Alim , bo dla zwykłych ludzi byłoby to praktycznie nieosiągalne. O co więc chodzi ? Kitesurfing oczywiście !

Żeby stać się instruktorem kite sprawą oczywistą jest odbycie szkolenia na instruktora kitesurfingu. Oprócz tego , warto mieć również zdolność naturalnego nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, gdyż to właśnie na tym w dużej mierze polega praca instruktora kitesurfingu. Jeśli spełnimy te przymioty, kitesurfing będzie doskonałą przygodą, a może i fascynującą pracą na całe życie.

Szkolenie i kurs instruktora kitesurfingu

Ta dyscyplina sportowa ma sposobność zapewnić wiele rozrywki i odczuć, a opanowanie podstawowych umiejętności do najtrudniejszych nie należy, albowiem po kilkunastu walecznych godzinach nauki jest się kompetentnym, by całkiem sprawnie pływać na desce. W drugiej kolejności, kiedy dobrze radzimy sobie już ze sprzętem i posiadamy pewne godziny wypływane, praktycznie nic nie hamuje nas aby ukończyć niezbędne kurs instruktora kitesurfingu https://kitesurfingsklep.pl/kurs-instruktora-kitesurfingu/ i rozpocząć zarabianie na szkoleniu , czyli prowadzeniu kursów dla kolejnych adeptów kitesurfingu , opuszczając tym samym nudne biurko w korporacji . I o tym właśnie jest czytany przez Ciebie artykuł !

Kitesurfing to sport w zasadzie zbliżony do windsurfingu, z tym, że w miejsce żagla stosuje się latawca o dość sporej powierzchni. Fanatyków sportu nie brakuje, tak więc na polskich plażach w miarę często można spotkać fanów kitesurfingu. Jak stać się jednym z nich?

Potrzeba przejść trzystopniowe szkolenie, podczas którego dowiemy się jak obchodzić się ze sprzętem oraz radzić sobie w akwenie . Po jego skończeniu będziemy umieć już praktycznie wszystko, co jest potrzebne do uprawiania kitesurfingu . Zajęcia takie odbywają się najczęściej nad Bałtykiem i trwają kilkanaście godzin. Większość organizatorów zapewnia także kursantom niezbędny osprzęt, więc nie należy się troskać jego brakiem przed rozpoczęciem kursu .

Uczymy się czyli kursy na instruktor kitesurfingu

W czasie gdy już mamy to już za sobą, można pomyśleć o rozpoczęciu przygody instruktorskiej . W tym celu ukończyć należy kursy na instruktora kitesurfingu, czytaj więcej: https://kitesurfingsklep.pl/blog/kursy-na-instruktora-kitesurfingu/. Składa się on z reguły z dwóch części – praktycznej i teoretycznej, które sprawdzają metodykę i umiejętności techniczne przyszłego instruktora. Część teoretyczna zakończona jest egzaminem pisemnym. Cena takiego kursu wynosi od 1800 do 4000 zł. Pamiętać należy także o tym, że aby podjąć się takiego szkolenia trzeba mieć ukończone 18 lat.

Nie ma znaczenia, czy chcemy trwale związać swoją przyszłość z kitesurfingiem, czy też poszukujemy wakacyjnej pracy, bardzo dobrym pomysłem jest zostanie instruktorem kitesurfingu. Kurs doskonale przygotuje nas do tej roli. trzeba jednak pamiętać także o zakresie odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Kitesurfing jest sportem dość ryzykownym, a my jako instruktorzy bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to, co przekazujemy kursantom. Powinno się więc podchodzić do swoich obowiązków z największym możliwym skupieniem i zaangażowaniem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *